HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Jurgen Gjasula : Kombëtarja një ëndërr e bërë realitet
nga AlbaniaSoccer   E martë, 28 Maj 2013 21:54   pdfShtypEmail

Jurgen_GjasulaPrurja më e re në kombëtaren Shqiptare, Jurgen Gjasula, e sheh grumbullimin me kuqezinjtë një ëndërr të kthyer në realitet.

Mesfushori i Duisburgut në Bundesligën dy mezi pret të zbresë në tapetin e “Qemal Stafës” para publikut të zjarrtë vendas, për të dhënë kontributin e tij në sfidën me Norvegjinë. Në prononcimin e tij të parë për Supersport, 27-vjeçi nuk i fsheh emocionet e të qenit nën urdhrat e De Biazit.

Sipas Gjasulës Shqipëria ka një shans të madh për të marrë pjesë në finalet e një ngjarjeje kaq të madhe futbollistike siç është Brazil 2014.

Mesfushori i Duisburgut, edhe pse nuk është aktivizuar në asnjë takim me kombëtaren, e ndien vetën të gatshëm për të zbritur në fushë me Norvegjinë.

Sa i përket të ardhmes, Gjasula e la të hapur mundësinë e largimit nga Duisburgu, por pa zbuluar detaje për destinacionin e mundshëm.

 

 


busy
komente