HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ De Biazi : Kristi Vangjeli, ke luajtur pak këtë sezon
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Maj 2013 18:10   pdfShtypEmail

kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682Trajneri De Biazi i është kundërpërgjigjur deklaratës së bërë publike në media të Kristi Vangjelit, që thoshte: "Çfarë duhet të bëj që të rifitoj kombëtaren?". Tekniku kuqezi e ka sqaruar kështu: "Vangjeli thjesht duhej të aktivizohej më shumë me ekipin e tij, të ishte më në formë. Kjo është filozofia për të gjithë lojtarët e grumbulluar, jo vetëm për të. Kjo vlen edhe për Bakajn, që ka lënë pas një dëmtim. Me një ndeshje të plotë 90 minuta tani në fund të sezonit, nuk mund të ftoj lojtarë të tillë. E njëjta situatë vlen edhe për Hykën, i cili nuk është aktivizuar rregullisht, plus që nuk e shoh shumë luftarak në krahasim me të tjerët që kam thirrur. Kjo është ndeshje specifike, por nuk do të thotë që këta lojtarë nuk janë në vëmendjen time për ndeshjet e tjera".


busy
komente