HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ De Biazi : Ja pse thirra Llullakun e jo Sukajn apo Kapllanin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Maj 2013 18:19   pdfShtypEmail

giani_de_biassiNumri një i stolit kuqezi ka sqaruar edhe grumbullimin e sulmuesit Azdren Llullaku dhe lënien jashtë të emrave të tjerë kandidatë në repartin e avancuar.

“Llullaku është një sulmues që mund të luajë në krah të majtë, të djathtë, por edhe në qendër. Më shumë më nevojitet nga krahët, pasi në qendër ne kemi tre të tillë në kombëtare, si Salihi, Çani dhe Bogdani. Ky është argumenti pse kam lënë jashtë Sukajn apo Kapllanin, pasi të dy janë sulmues çentralë, aty ku ne kemi tri alternativa dhe një i katërt do ishte i tepërt", - ka sqaruar De Biazi, i cili ka shtuar se në repartin e sulmit nuk ka probleme mungesash, ndaj edhe nuk është parë e arsyeshme të bëhen shumë lëvizje. Salihi vijon të aktivizohet në kampionatin kinez dhe më 3 qershor do të jetë në listë.


busy
komente