HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Llullaku zbarkon ne Durres, vishet kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Maj 2013 22:27   pdfShtypEmail
ASDREN_LLULLAKUAzdren Llullaku eshte emri me i ri per kombetaren kuqezi. Sulmuesi ka mberritur ne Durres per tu bashkuar ne grumbullimin qe Kombetarja e Shqiperise po zhvillon ne prag te ndeshjes me Norvegjine. Llullaku ka veshur per here te pare fanellen kuqezi dhe ka thene se ndihet shume i lumtur qe endrra e tij e femijerise u realizua. Ai eshte 25 vjec dhe luan ne kampionatin rumun per skuadren e Gaz Metanit me te cilen ka realizuar 5 gola ne 18 ndeshje qe eshte realizuar. Trajneri Xhani De Biazi e ka spikatur e ka ndjekur dhe tani e ka bere pjese te planeve te tij per ndeshjet e ardhshme. LLullaku ka lindur ne Kosove por me pas ka luajtur jashte duke e nisur karrieren ne Itali.

 


busy
komente