HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Pendohet Brahimi, kërkon rikthimin tek Shqipëria
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Maj 2013 23:29   pdfShtypEmail
mergim_brahimiMërgim Brahimi futbollisti me origjinë nga Kosova, kërkon të rikthehet në kombëtaren kuqezi. Futbollisti 20-vjecar i Grasshopers në kampionatin zviceran ka shfaqur shenja pendese pas refuzimit që i bëri kombëtares pak muaj më parë për faktin se u grumbullua nga përfaqësuesja U-21 e Zvicrës. Burimë zyrtare pranë Federatës Shqiptare të Futbollit konfirmojnë se Brahimi, ka kontaktuar jo në mënyrë të drejpërdrejtë me shefin se zyrës së talenteve Redi Jupi, për të kuptuar nëse dyert e kombëtares janë ende të hapura për të, edhe pse në muajin shkurt i theu zemrat e shqiptarëve duke refuzuar ftesën e trajnerit Skënder Gega për ndeshjen miqësore me Maqedoninë.

busy
komente