HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Osmani e Curri në balotazh për mbrojtjen
nga AlbaniaSoccer   E martë, 04 Qershor 2013 18:12   pdfShtypEmail
debatik_currri_genclerbirligiNë balotazh për një vënd në mbrojtje janë dy futbollistë. Lorik Cana mungon i skualifikuar dhe Xhani De Biazit i duhet të gjej një partner për Mërgim Mavrajn. Gjatë ditëve të fundit ai ka provuar në stërvitjet që kuqezinjtë po zhvillojnë në Durrës disa variante por ende nuk është i bindur. Në balotazh me njëri tjetrin mbeten Tefik Osmani, lojtari i Teutës dhe Debatik Curri lojtar i larguar së fundmi nga Gencerbirligi. Italiani i kuqezinjve duhet të bëj zgjedhjen e tij me shpresën se do të gjej për Mavrajn partnerin e duhur në mbrojtje.

busy
komente