HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Norvegjezet tallen me “Qemal Stafen”
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Qershor 2013 22:27   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbMediat norvegjeze i kushtojne vemendje te vecante stadiumit “Qemal Stafa”, qe ne kendveshtrimin e nordikeve i perket nje epoke tjeter. Gazetare nga Norvegjia kane mberritur ne Tirane dhe kane bere nje reportazh te detajuar per rrenojen qe ne Shqiperine e quajne stadium. Ne nje reportazh te aftenposten.no, thuhet se sapo shkel ne stadiumin nderkombetar te Shqiperise kupton qe ne Europen e Zhvilluar ekzistojne skuta qe nuk kane shume lidhje me realitetin. “Qemal Stafa”, i ndertuar ne vitin 1946 nga vullnetaret menjehere pas revolucionit komunist, ka ndryshuar shume pak nga ajo kohe. Ne kete reportazh norvegjezet kane treguar edhe per cmimet e larta te biletave qe nuk kane asnje lidhje me nivelin e jetes dhe cmimet e pagesave qe shqiptaret marrin.

 


busy
komente