HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 07 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Rekord ! Shqipëria e 38-ta
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 06 Qershor 2013 22:22   pdfShtypEmail

fifa_logo-newNë prag të ndeshjes Shqipëri- Norvegji, kombëtarja jonë ka vendosur një tjetër rekord në renditjen e FIFA-s për muajin qershor. Shqipëria bën sërish historinë duke u gjendur në vendin e 38-të, nga i 43-ti që ishte në muajin maj.

Katër vendet e para mbeten të pandryshuara me Spanjën në krye, që ndiqet nga Gjermania, Argjentina dhe Kroacia. Holanda e pesta në tabelën e FIFA-s, e pasuar nga Portugalia, Kolumbia, Italia, Anglia, Ekuadori dhe Rusia.

Sipas të gjitha gjasave, përfaqësuesja jonë në rast të një fitoreje me Norvegjinë në “Qemal Stafa” këtë të premte, mund të shënojë një tjetër rekord për muajin Korrik.

Grupi i Shqipërisë:

14. Zvicra
22. Norvegjia
55. Sllovenia
61. Islanda
122. Qipro


busy
komente