HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Merkato/ Mërgim Mavraj i bashkohet kolonisë së shqiptarëve te Lazio
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Qershor 2013 12:30   pdfShtypEmail

mavraj thumbMërgim Mavraj i bashkohet kolonisë së shqiptarëve të Lazios. Sipas “Gazzetta Dello Sport”, drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, ndodhet në Tiranë ku arriti të mbyllte marrëveshjen me lojtarin e kombëtares shqiptare, i cili do të rreshtohet përkrah kapitenit kuqezi, Lorik Cana në repartin e tërhequr të ekipit të drejtuar nga Vladimir Petkovic.

Sipas burimeve të sigurta për gazetën italiane “Gazzetta Dello Sport”, Lazio do të paguajë 2.3 milionë Euro te Greuther Furth për kartonin e mbrojtësit që pritet të ulet në Romë gjatë ditëve në vazhdim për të hedhur firmën në kontratë.

Pas rikthimit të Greuther Furth në Bundesliga 2, disa skuadra gjermane mes të cilave Stuttgart dhe Hoffenheim u hodhën në sulm për të siguruar shërbimet e 26-vjeçarit, por duket se Lazio përfitoi nga miqësia e drejtorit sportiv Igli Tare me lojtarin shqiptar, për t’i lënë pas rivalët në garën për të arritur te Mavraj.


busy
komente