HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mediat zviceriane frike nga Shqiperia
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Qershor 2013 22:22   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseZvicra fitoi ne limitet e kohes se rregullt me Qipron dhe ruajti vendin e pare ne grup, por mediat vendase tani kane frike nga ndjekesit me te afert per skuadren e tyre. Kater ndeshje nga perfundimi helvetet ashtu si ne bejne llogarite per nje vend ne Boterorin, Brazil 2014 duke ju trembur pikerisht kuqezinjve te De Biasit, te cilet i etiketojne si rivalet kryesore ne garen per vendin e pare.

Ne analizen e gazetes me te madhe zvicerane, Blich, teksa behen llogarite me ndeshjet e mbetura, shkruhet se ndjekesi me i rrezikshem per helvetet eshte Shqiperia, e cila sipas zviceraneve eshte e vetmja skuader ne gare per kreun e grupit E, duke qene se Norvegjia eshte e distancuar tashme gjashte pike. E perditshmja zvicerane thekson gjithashtu se Zvicra ndeshjen e parafundit ne grup e luan pikerisht ne Tirane dhe kjo do te jete nje sfide jo e vogel per helvetet, por ngushellohet me faktin qe kuqezinjte e De Biasit, do te luajne tre sfida ne transferte, dhe kjo mund t’i favorizoje ata ne garen per vendin e pare, qe do t’i siguronte dhe bileten direkt per ne Brazil.


busy
komente