HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Në fokus/ Kombëtarja e femrave e 60-ta në botë, rikuperon 65 vende
nga AlbaniaSoccer   E diel, 23 Qershor 2013 21:57   pdfShtypEmail

kombetarja femraKombëtarja e femrave në futboll ka “kopjuar” Kombëtaren e meshkujve në renditjen e fundit të publikuar nga FIFA. Në renditjen që publikohet çdo tre muaj për futbollin e femrave, Shqipëria e futbollit të vajzave ka bërë një ngjitje të jashtëzakonshme, teksa tashmë, nga vendi i 125-të në muajin mars, skuadra e drejtuar nga Altin Rraklli renditet e 60-ta në botë. Kombëtarja e femrave është ngritur me 65 vende në renditjen e FIFA-s, si asnjë skuadër tjetër e globit. Suksesi është shumë i madh edhe Europë, sepse jemi mes 35 skuadrave të para të kontinentit. Pas kualifikimit për në grupet eliminatore, Shqipëria arrin një tjetër rekord, duke qenë mes 60 më të mirëve të botës në futbollin e femrave, që vetëm dy vitet e fundit ka marrë zhvillim.


busy
komente