HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Në fokus/ Mediat serbe: Turp, Shqipëria para nesh!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 06 Korrik 2013 06:43   pdfShtypEmail

FlamurKjo ngritje e Shqipërisë nuk ka kaluar pa u komentuar edhe në shtetet fqinje, përkatësisht në Serbi, pasi përfaqësuesja e këtij vendi është për katër vende më poshtë se Shqipëria.

Serbia ka humbur pesë pozicione nga muaji i shkuar dhe tani renditet e 41-ta. Këtë ngritje të Shqipërisë mbi Serbinë, mediat serbe e konsiderojnë turp për futbollin serb.

Pas kësaj, mediat serbe kanë marrë edhe më shumë shkas për të sulmuar trajnerin Mihajloviç, që nuk po kalon momente të mira.

“E kemi prekur fundin, edhe Shqipëria ka kaluar Serbinë në rënditjen e FIFA-s”, ishte titulli i portalit “Telegraf.Rs”.

Gati në tërësi mediat online të Serbisë, raportimin për rënditjen e FIFA-s, e kanë lidhur që në titull me hovin e Shqipërisë. “Serbia pas Shqipërisë, ishte titulli i portalit “B92”. “Edhe Shqiponjat Shqptare para kolibrave”, ishte titulli i “Smedia.Rs”.


busy
komente