HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Differdange 03 – Laci 2-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Korrik 2013 22:57   pdfShtypEmail

laci fc logo reLaci eleminohet me turp nga Europa League. Skuadra kurbinase u mund dhe ne ndeshjen e kthimit me rezultatin 2-1 nga skuadra amatore e Luksemburgut, Diferdanzh. Skuadra laciane e mbylli pjesen e pare ne avantazh, pas nje goli te Nimanit por ne fraksionin e dyti kurbinasit hoqen dore nga loja duke u ndeshkuar dy here nga ana e Er Rafik. Gjithsesi golat e pesuar nuk ishin ndeshkimi i vetem per Lacin, pasi Ndreka, Vucaj dhe Sefgjini lane me tete vete ne fushe ekipin shqiptar pasi dolen me karton te kuq. Perballe Lacit, Diferdanzh arriti me shume fitore sec kishte arritur ne total ne Kupat e Europes, pasi suksesi i vetem ne kontinent ishte regjistruar ndaj Omonia te Nikozise me rezultatin 2-1. Kjo eshte hera e pare per skuadren luksemburgase qe arrin te kaloje nje tur ne kompeticionet europiane. 


busy
komente