HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Migjen Basha: Statuja për ne, nëse "prekim" Brazilin
nga AlbaniaSoccer   E martë, 23 Korrik 2013 17:26   pdfShtypEmail

migjen basha 11 09 05 baulmes laussaneMigjen Basha flet për Kombëtaren shqiptare, teksa thotë se Shqipëria ka shanse reale për në Botëror. Nëse kualifikohemi për në Brazil, do të na bëjnë një statujë në Shqipëri. Është e vështirë, por mund të shkojmë në "play-off". Nëse do të kualifikohemi, me kënaqësi do të heq dorë nga muaji i mjaltit. Jam te Torino dhe këtu ka përgjegjësi, që duhet t'i marr edhe unë përsipër. Kjo, edhe sepse është hera e parë që i përkas plotësisht një skuadre, gjë që nuk ka ndodhur asnjëherë që kur kam ardhur në Itali.


busy
komente