HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bullgari / "Shqiptaret" nuk perfitojne!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Gusht 2013 02:28   pdfShtypEmail

armando vajushiLojtaret e kombetares se Shqiperise Armando Vajushi dhe Jurgen Gjasula nuk arriten te perfitojne qe te ndihmonin skuadren e tyre Liteks e te shkeputen ne renditje nga ndjekesja e tyre me e afert Botev Plovdiv. Liteks u ballafaqua ne shtepi me Botev, qe te dyja kryesueset e kampionatit me pike te njejta perpara takimit midis tyre, por vendasit nuk arriten qe te marrin me shume se nje pike duke barazuar pa gola ne takimin direkt te Javes se trete. Pas ketij barazimi te dyja skuadrat vazhdojne te kryesojne te vetme me 7 pike pas 3 Javesh. Gjasula dhe Vajushi qe te dy luajten si titullare gjate gjithe takimit


busy
komente