HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bullgari/ Vajushi - gol, asist, shtylle në fitoren e Liteks
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Gusht 2013 19:55   pdfShtypEmail

armando vajushiArmando Vajushi ka luajtur si titullar per 77-te minuta ne fitoren qe Liteks arriti jashte fushes se vet duke mundur Gotse Delchev me rezultatin e thelle 5-1.

Ne minuten e 5-te, sulmuesi shqiptar godet tranversen. pas gjuajtjes se tij, mbrojtesit vendas e dergojne topin jashte fushe. Goditje kendi qe sjell golin e pare per Liteks. ne minuten e 14-te Vajushi pas nje inkursion te tij te shpejte ne krahun e djathte te sulmit, kroson per Jordan i cili e dergon topin ne rrjete pas nje goditje dy koheshe. Ne minuten e 54-rt kombinacionet Jordan-Vajushi sjellin edhe golin e pare per shqiptarin i cili pas pasimit te Jordan gjendet i vetem balle per balle me portierin vendas Abdikov duke e derguar topin ne rrjete. Vajushi u zevendesua nga trajneri i Liteks ne minuten e 77-te kur rezultati ishte 4-1 per "portokallinjte". Per Liteks, qe me kete fitore mori kryesimin e Kampionatit Bullgar, u aktivizua si titullar edhe mesfushori shqiptar Jurgen Gjasula i cili u zevendesua ne minuten e 70-te.


busy
komente