HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Cana fton Januzajn te vishet kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 13 Gusht 2013 21:50   pdfShtypEmail

adnan januzajNje dite pas deklarates se pare publike te Xhani De Biazit per talentin e Manchester United Adnand Januzaj, ka folur edhe kapiteni I kombetares, Lorik Cana. I ka bere nje ftese publike mesfushorit 18 vjecar qe ka te njejten kombesi me te, por ndryshe nga Loriku ka lindur ne Belgjike dhe jo ne Kosove. Januzaj ende nuk ka vendosur per cilen kombetare te luaj ndaj dhe Cana e ka ftuar te mos medohet dy here per te zgjedhur Shqiperine. Januzaj eshte ne dileme mes Belgjikes dhe kuqezinjve nderkohe qe nuk perjashtohet mundesia qe te behet pjese edhe e kombetares angleze.


busy
komente