HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Genoa dhe Sadiku prane zyrtarizimit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 17 Gusht 2013 22:22   pdfShtypEmail

armando SadikuMediat zviceriane e bejne te mbyllur transferimin e Armando Sadikut tek skuadra italiane e Genoas. Sadiku prej muajsh eshte be merkato por vetem ne ditet e fundit te gushtit duket se transferimi tij nga Zvicra drejt Italise do te realizohet. Sulmuesi shqiptar eshte nje nga emrat me te lakuar ne merkato por kerkesat e skuadres se Luganos dhe deshira e Sadikut per nje ekip te mire ka vonuar zgjidhjen perfundimtare.


busy
komente