HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Pajtim Kasami zgjedh Zvicren
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 24 Gusht 2013 22:41   pdfShtypEmail

pajtim kasamiEmri i sulmuesit Pajtim Kasami duket se na sjelle dhe nje here ne vemendje deshiren e mire qe trajneri i kombetares shqiptare ka, per te bere pjese te skuadres kuq e zi talentet me origjine shqiptare qe luajne ne kampionatet e huaja. Dhe pse eshte perfolur se Kasami eshte emri me i ri qe mund ti shtohet kombtares shqiptare kjo duket se nuk eshte plotesisht keshtu. I pyetur nga mediat zviceriane lidhur me kete ceshtje ai ka bere te qarte se deshiron te jete pjese e kombetares zviceriane per aq kohe sa dhe kjo skuader do ti jape mundesine te jete pjese e formacionit te saj. Deshira e tij eshte qe bashke me kombetaren e Zvicres ai ne tetor te luaje kundra Shqiperise. Veprim ky qe do te mbyllte te gjitha diskutimet lidhur me kete ceshtje.


busy
komente