HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/Loret Sadiku do te veshe fanellen kuq e zi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 27 Gusht 2013 21:10   pdfShtypEmail

loret sadikuLoret Sadiku eshte emri i rradhes i cili pritet ti afrohet kombetares shqiptare. Trajneri De Biazi prej kohesh ka insistuar per ta pasur Sadikun ne formacion dhe drejtuesit e FSHF-se kane nisur menjehere nga tratativat. Ne medyshje per te zgjedhur mes dy kombetaresh midis asaj te Suedise dhe te Shqiperise , Loret Sadiku ka bere zgjedhjen e tij per te veshur seshpjeti fanellen kuq e zi. “Ka qene nje vendim i veshtire por sigurisht qe kam menduar shume per kete, drejtuesit e FSHF-se treguan dashurine me te madhe, ndaj dhe une bera zgjedhjen time. Nuk ka qene vendim i lehte pasi dhe Marcus Allback, dhe drejtuesit e skuadres Suedeze kerkuan te luaja per ta, por une e kisha vendosur” eshte shprehur Sadiku per mediat e suedeze.Loreti pret qe seshpejti te jete ne grumbullimin e rradhes per takimin me Islanden.


busy
komente