HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Etrit Berisha firmos per Lazion
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Gusht 2013 14:08   pdfShtypEmail

etrit berishaGoditja e veres persa i takon lojtareve shqiptare eshte bere. Te enjten ne Itali e kane bere zyrtare transferimin e portierit Etrit Berisha nga Suedia ne Rome tek skuadra e Lazios. Pas kembenguljes nga Igli Tare, drejtori sportive i lacialeve, Berisha ka lene Kalmarin dhe ka firmosur kater vite per skuadren e kryeqytetit Italian. Mediat italiane kane treguar se portieri do te marre rreth 2 milione euro ne kater sezonet e ardhshme. Ky lajm ka gezuar te gjithe shqiptaret qe tani do te shohin portierin e tyre te preferuar ne Serine A per nje skuader te madhe si Lazio.


busy
komente