HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Januzi shenon per Vorsklan
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 31 Gusht 2013 19:55   pdfShtypEmail

ahmad jonuziAhmed Januzi, sulmuesi i kombetares shqiptare u be hero i skuadres Vorsklan te Ukraines fale golit te tij te shenuar ne minuten e 25, te pjeses se pare. Ky gol i Januzit, ishte i dyti pas atij te Gromov i cili ka shenuar qe ne minute e dyte te fillimit te ndeshjes, cka beri te kuptohej qe ne pjesen e pare, se skuadra ne te cilen luan dhe mbrojtesi i kombrtares Armend Dallku ishte me dominante kundrejt asaj te Hoverla ku aktivizohet edhe qendermbrojtesi Debatik Curri i cili ne perfundimin e pjeses se pare, u ndeshkua dhe me karton te verdhe dhe me pas u zevendesua nga trajneri. Pas perfundimit te pjeses se pare te ndeshjes ne minuten e 55, vendasit me gjithe perpjekjet arriten te shenonin nje gol,por prap nuk arriten te permbysin rezultatin. Autori i golit te dyte,shqiptari Januzi nuk i shpetoi gjykimit te gjyqtarit duke u ndeshkuar me karton te verdhe. Fale ketij rezultati sot,Vorskla renditet e 6-ta ne eliten e futbollit ukrainas dhe Januzi ngjitet në kuoten e dy golave.


busy
komente