HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Hyka shenon nje supergol ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E diel, 01 Shtator 2013 19:34   pdfShtypEmail

Jahmir HykaJahmir Hyka ka arritur te shenoj nje supergol ne takimin midis Lucernit dhe St Gallenit. Kjo ndeshje ka nisur me avantazh per skuadren vendase te St Gallenit e cila e ka bere mjaft mire ne start duke mbyllur pjesen e pare me rezultatin 2:0. Ne pjesen e dyte ka qene mesfushori shqiptar Hyka ai qe ne nje aksion ka arritur te godase nga 20 metra largesi, duke shenuar dhe golin e vetem te nderit per skuadren e Lucernit, e megjithate prap nuk ishte e mjaftueshme per te kthyer rezultatin. Vendasit dominante ne fushe arriten te shenonin dhe dy here te tjera duke e cuar rezultatin 4 -1 . Autori i vetem I golit per skuadren e Lucernit Jahmir Hyka, nuk ishte shqiptari i vetem ne fushe ,me St. Gallenin u aktivizua dhe Ermir Lenjani. Nderkohe qe Hyka nuk do te jete pjese e kombetares kuqezi ne dy takimet e rradhes me Sllovenine dhe Islanden.


busy
komente