HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Xhani De Biasi/ Do te luajme me dinjitet dhe per pike!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 02 Shtator 2013 16:32   pdfShtypEmail

Trajneri I Kombetares se Shqiperise Xhani De Biasi ka dale sot paradite perballe medias duke shpalosur objektivat e tij per dy ndeshjet e ardhshme te ekipit tone perfaqesues.

I vendosur direkt perballe pyetjeve te gazetareve De Biasi ka treguar se megjithese luajme ne transferte ne Slloveni dhe Islande perseri parashikojme te arrijme rezultate pozitive. Ai ka nenvizuar se forma e mire qe ka paraqitur skuadra na jep besimin e duhur per te ecur perpara drejt objektiva tona.

“Objektivat i kemi maksimalë në cdo ndeshje, Unë besoj se skuadra që drejtoj ka treguar rritje në personalitet dhe se do të dijë ta menaxhojë më së miri situatën. Kemi në dispozicion një grup të mirë futbollistësh, që kanë treguar se dinë të përballen me dinjitet me kundërshtarin. Jam i bindur se do ta bëjnë paraqitje dinjitoze edhe në dy ndeshjet e radhës, me Slloveninë dhe Islandën”, tha De Biasi.


busy
komente