HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kater futbolliste kuqezi ne pikepyetje
nga AlbaniaSoccer   E martë, 03 Shtator 2013 13:28   pdfShtypEmail

KOMBTARJAJane kater futbolliste kuqezi qe presin OK-in nga FIFA. De Biazi qendron ne pritje bashke me ta. Amir Abrashi, Shkelzen Gashi, Vullnet Basha dhe Agon Mehmeti mund te mos jene ne dispozicion te teknikut italian per ndeshjet ndaj Sllovenise dhe Islandes. Te katert jane grumbulluar por ende nuk kane marre lejen nga FIFA per aktivizimin ne dy ndeshjet e rradhes. Qe te kater futbollistet me pare kane luajtur per Shpresat e Zvicres dhe Suedise ndaj tani i duhet nje leje speciale per tu bere pjese e kombetares kuqezi. Sipas te gjitha gjasave, edhe per keta lojtare do te ndiqet e njejta procedure si ne rastin e Migjen Bashes, por nese lojtari i Torinos priti shume gjate per te marre pergjigjen e FIFA-s, keta te fundit do ta kene disi me te thjeshte, duke qene se Basha u ka hapur disi rrugen dhe seanca gjyqesore ne FIFA kthehet gati ne formalitet.


busy
komente