HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ FSHF harron Adnan Januzajn
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Shtator 2013 15:09   pdfShtypEmail

adnan-januzajXhani De Biazi ka grumbulluar 28 futbolliste per dy ndeshjet e rradhes ndaj Sllovenise dhe Islandes. Ne liste mungon emri i Adnan Januzaj. FSHF nuk e ka ftuar edhe pse ne muajt e fundit te gjithe flasin vetem per te. 18 vjecari i shume talentuar nuk ka vendosur ende nese do te luaj per Shqiperine apo Belgjiken, nderkohe qe sperjashtohet mundesia per te marre nje ftese nga Turqia apo dhe Anglia. Megjithate, e pashpjegueshme ne kete mes eshte heshjta e FSHF, pasi megjithe padeshiren e Januzaj per te vendosur, talenti i Manchester United duhet ftuar, per te mos u kujtuar vone si me yje te tjere qe nuk moren kurre ftese e zgjodhen kombetare te tjera.


busy
komente