HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Presidenti Duka "bekon" kombetaren
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 05 Shtator 2013 16:17   pdfShtypEmail

armando dukaPak para nisjes drejt Sllovenise, presidenti i FSHF-se Armando Duka ka dhene nje prononcim per Albaniasoccer. “Mua me duket gabim te themi takimet , ne futboll duhet te fokusohesh te ndeshja e radhes pa menduar per ate pasardhese ne Islande. Sllovenia eshte nje skuader e mire, ka ne perberjen e saj lojtare cilesore, luan ne shtepine e vet dhe luan shansin e fundit per kualifikim. Duke patur parasysh keto eshte nje malore jo e lehte per ne. Ne jemi te pregatitur per ta ngjitur kete malore e cila na hap rrugen drejt majes. Deshiren e motivimin madje i kemi maksimale. Do kemi shume mbeshtetje nga tifozat tane ndoshta gjysmen e stadiumit. Le te presim e te shohim. Ndeshje shume e veshtire, por jo e pamundur. Djemte nuk duhet te vihen nen presion, ata duhet te luajne futboll. Zoti na shperblefte me nje fitore”, ka deklaruar Duka.


busy
komente