HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Brazil 2014/ Slloveni – Shqiperi 1-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Shtator 2013 22:16   pdfShtypEmail

shqiperi slloveniShqiperia e pafat ne Lubjane. Ky eshte pershkrimi me i mire per ate qe ndodhi ne ndeshjen e humbur ndaj Sllovenise. Nje pjese e pare e dobet, nje e dyte me shume raste te humbura fale super formes te portierit te Interit Handanovic. Nje gol i pesuar qe ne fillim nuk eshte permbysur deri ne fund pavarsisht perpjekjeve nga kuqezinjte. Portieri slloveneve ka qene nje mur i pakalueshem dhe i ka bere 10 milione shqiptare te trishtohen ne fund. Një gol i Kampl në minutën e 19-të ka mjaftuar për skuadrën e Katanec për të arritur një fitore të rëndësishme për të ardhmen e tyre në Grupin E. De Biazi ka bere disa levizje gjate ndeshjes, por Cani ne fillim e Salihi me pas nuk kane mundur te bejne ate qe duhet ne sulm. Mesfusha nuk ka funksionuar si duhet ndersa krahet e saj kane qene larg formes se pritur. Kace ka bere mire por ka qene i vetem. Shqiperia ka humbur tre pike te rendesishme ne kete takim duke zbritur shume kuotat ne grupin E. Tani ndeshja e rradhes eshte te marten ne Islande dhe atje do te luhet nje finale.

Skeda e plote e ndeshjes

 


busy
komente