HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi: Meritonim me shume se barazimi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Shtator 2013 12:21   pdfShtypEmail

de biasi thumbPas asaj humbje dëshpëruese ne Slloveni, trajneri i kombetares se Shqiperise tregon se skuadra e tij nuk e meritonte kete humbje.

"Ne luajtem nje loje voluminoze sidomos ne pjesen e dyte dhe krijuam disa raste per shenim por fati nuk ishte me ne. Ne duhet te mos dilnim pa pike ne kete takim, madje mund te them se ne meritonim edhe me shume se barazimi. Por, ky eshte futbolli dhe ne u ndeshkuam edhe portieri i tyre beri disa pritje decizive. Kjo ndeshje mbarroi dhe ne duhet te mendojme per ndeshjen e radhes ne Islande, qe eshte nje tjeter takim mjaft i rendesishem, por ne do te luajme lojen tone", theksoi De Biasi pas humbjes me Sllovenine


busy
komente