HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Te henen ne mengjes drejt Islandes
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Shtator 2013 21:16   pdfShtypEmail

kombtarja stervitjeKombetarja e Shqiperise i ka mbyllur ditet e qendrimit ne Lubjane. Do te largohet nga Sllovenia te henen ne mengjes per te marre rrugen drejt Rekjavikut. Te marten ne oren 21:00, kuqezinjte do te luajne ndaj Islandes takimin e rradhes per kualifikueset “Brazil 2014”. Delegacioni shqiptar do te udhetoj per disa ore nga Lubjana drejt Islandes me nje avion carter qe do ti ofroje skuadres komoditetin e nevojshem per te mberritur ne destinacion. Ne mbremje, ne oren 20:00 pritet qe skuadra e drejtuar nga De Biazi te zhvilloje te paren dhe te fundit stervitje ne stadiumin ku do te luajne ndaj islandezeve.


busy
komente