HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Tifozet kuqezi ata qe fituan dy ndeshjet
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Shtator 2013 22:57   pdfShtypEmail

tifozat e kombetares soneNese De Biazi dhe ata qe luanin ne fushe u munden, te tjeret me fanellen kuqezi ja dolen me sukses. Fituan bindshem ne transferten sllovene me shumicen ne tribuna ndersa ne Islande fituan bastin e kilometrave. Pese mije shqiptare kuqezi ne Slloveni dhe 200 ne Islande. Tifozet e fituan betejen e tyre. Kombetarja i ka tani nje borxh te madh me kete zhgenjim ne eleminatore.


busy
komente