HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Incidenti/ Ergys Kace behet objekt sherri mes grekeve
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 11 Shtator 2013 22:17   pdfShtypEmail

fenerpaokaTifozet ultras te Paokut kane sulmuar zyrat e partise Agimi i Arte. Shkak per kete incident ne Selanik ka qene shqiptari Ergys Kace. Lojtari Paokut dhe Shqiperise ka pozuar para disa ditesh me nje bluze ku ishte stampuar ne shkronja "Ushtria Clirimtare e Kosoves". Kjo foto pasi beri shume rremuje ne Greqi, te merkuren futi ne sherr tifozet e Paokut me nje parti ekstremiste anti shqiptare. Agimi i Arte kishte kercenuar shqiptarin Kace dhe ultrasit e PAOK i kane dale ne mbrojte. Disa te lenduar dhe shume te arrestuar nga policia ne Selanik pas ketyre incidenteve te dhunshme.


busy
komente