HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Humbasim 7 pozicione ne renditjen boterore
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Shtator 2013 20:20   pdfShtypEmail

fifassssKombëtarja Shqiptare ka zbritur për 7 vende në renditjen e FIFA-s per muajin shtator. Dy humbjet e pak diteve me pare kane detyruar kuqezinjte te nisin tatepjeten duke I dhene fund rekordeve te njepasnjeshme. Ne muajin e kaluar mbanim vendin e 38 ndersa tani menjehere kuqezinjte kane zbritur ne vendin e 45 me 652 pike te grumbulluara.Endrra Brazil ka perfunduar dhe tani Shqiperia, mban vendin e peste ne grupin E. Kane mbetur edhe dy ndeshje nga edicioni, te cilat do te luhen me muajin tetor ndaj Zvicres dhe Qipros. Ne rast rezultatesh pozitive mund te kemi shprese per te rekuperuar serish terren ne renditjen boterore qe na sherben per te ardhmen.


busy
komente