HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi leter te hapur tifozeve shqiptar
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Shtator 2013 13:03   pdfShtypEmail

giani de biasi me flamurNe faqen e tij ne facebook trajneri i Kombetares Shqiptare Gianni De Biazi ka postuar nje leter drejtuar te gjithe tifozeve shqiptar qe e kane perkrahur por dhe atyre qe jane trishtuar per dy humbjet e fundit ne Slloveni dhe Islande. “Nje faleminderit madheshtor per te gjitha mesazhet qe jeni duke me derguar, pavaresisht dy ndeshjeve te fundit. E them dhe e shkruaj menjehere: Futbolli shqiptar po rritet. Dhe rruga e rritjes kalon edhe nepermjet momenteve te veshtira, zhgenjimeve perveluese dhe performancave te lena ne mes. Eshte normale! Eshte normale sepse te gjitha keto bejne pjese ne procesin e rritjes. E rendesishme eshte te mos humbim, te mos hutohemi prej polemikave kalimtare te gjeneruara nga nje zhgenjim momenti.- Eshte thelbesore te shtrengojme fort dhe gjithmone drejt rotacionin fiks. -Nevojitet te ndjekim rrugen e gjurmuar dhe te vazhdojme ne punen e ndermarre duke kembengulur ne punen e kryer.- E me pas..... kurre te mos terhiqemi! - Ne duhet te luftojme per fatin e ketyre kualifikimeve per aq kohe sa matematika nuk jep verdiktin e saj! - Jam i sigurt se ne fund te rruges ( te ndermarre pak me shume se nje vit), rruges se Kombetares Shqiptare, ka nje objektiv per te arritur. Ky objektiv eshte e ardhmja e uniteti.- Nje e ardhme qe do te jape permbushje,sadisfaksion. - E ardhmja flet shqip. - Une jam i sigurt”  tha Gianni De Biasi.


busy
komente