HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vajushi shenon per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Shtator 2013 22:19   pdfShtypEmail

armando vajushiArmando Vajushi eshte kthyer ne nje lider tek skuadra e Liteksit. Sulmuesi shkodran ka shenuar nje tjeter gol me vlera per ekipin e tij qe ka barazuar me Slavian e Sofies ne shtepi. Vajushi shenoi ne minuten e 59 golin e barazimit per Liteksin qe pas ketij barazimi ruan vendin e dyte ne tabelen e klasifikimit. Ne kete ndeshje luajti dhe shqiptari tjeter Jurgen Gjasula qe ben fantazistin tek Liteksi.


busy
komente