HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Hyka shenon per Lucernen
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 18:13   pdfShtypEmail

Jahmir HykaJahmir Hyka eshte bere protagonist ne fitoren me vlera kualifikuese per skuadren e Lucernes. Mesfushori shqiptar ka shenuar ne takimin qe ka perfunduar 2-4 per skuadren e tij ne ndeshjen perballe Terre Sant jashte fushe. Hyka ka shenuar ne minuten e 6’ dhe me pas beri nje ndeshje mjaft te mire duke dhene edhe disa asist per ekipin e tij. Lucerna eshte kualifikuar ne fund dhe tani vazhdon rrugen ne Kupen e Zvicres.


busy
komente