HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Mediat angleze kunder “nacionalisteve” shqiptar per Januzajn
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Shtator 2013 22:28   pdfShtypEmail

adnan-januzajGazeta britanike “The Daily Star” ka bere protagonist te saj shqiptarin Adnan Januzaj. Ne qender te shkrimit te shtypit britanik ka qene interesimi i tofozeve shqiptare , te cilet i bejne thirrje futbollistit per te zgjedhur Shqiperine. Gazeta i ka quajtur tifozet “nacionalist” nje term ky paragjykues, duke thene se lojtari i Manchesterit, Januzaj eshte vene ne shenjester te nacionalisteve shqiptar qe duan te influencojne ne vendimin e tij per te luajtur me kombetaren e Shqiperise apo te Belgjikes, ku ka lindur. “The Daily Star” vijon duke theksuar se : “Per shkak te trashegimise se tij perzier, ylli i Manceshter United mund te luaje per Shqiperine, Belgjiken, Serbine dhe Turqine, por ende nuk ka vendosur. Ne postimet ne mediat sociale, atij i kujtohet se rrjedh nga gjak shqiptar dhe kete te mos e harroje”, shkruan gazeta angleze. Talenti me origjine shqipatre, 18 vjecari qe luan per Manchester United deri tani ka refuzuar qe te behet pjese e Kombetares Belge por akoma nuk ka zgjedhur ti thote po Shqiperise.


busy
komente