HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kanada 2015/ Te enjten luhet Shqiperi - Hollande
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Shtator 2013 16:58   pdfShtypEmail

kombetarjafemraNe kuader te Eliminatoreve te Kupes se Botes skuadra Kombetare e Shqiperise ndeshjen e dyte ne grup do ta zhvilloje ne Tirane perballe Perfaqesueses se Hollandes. Sic dihet futbollistet hollandeze jane mjaft te njohura ne arenen Europiane dhe Boterore, ndersa vajzat tona kane nje eksperience mjaft te vogel ne te tilla ballafaqime. Gjithsesi trajneri Altin Rraklli ka besim tek skuadra e tij per nje performance me te mire. Ne ndeshjen e pare zyrtare ndaj Belgjikes, Shqiperia e femrave u mund me rezultatin 2-0. Tani synon nje rezultat pozitiv ne shtepi. Te enjten ne Qemal Stafa do te luhet Shqiperi-Hollande, ne oren 17:00 dhe hyrja do te jete falas ne pritje te nje perkrahje masive per vajzat futbolliste.


busy
komente