HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Juventus ben nje superoferte per Januzaj
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Shtator 2013 22:20   pdfShtypEmail

adnan januzajMediat angleze e bejne te afert transferimin e futbollistit me origjine shqiptare tek skuadra e Juventusit. Adnand Januzaj eshte ne planet e kampioneve te Italise qe sipas mediave britanike kane bere nje oferte faraonike per te marre sherbimet kualitative te tij. Sipas “Daily Mail”, bardhezinjte kane nisur te lëvizin konkretisht per talentin 18-vjeçar me pasaporte belge, i cili shihet edhe si pasardhesi i Ryan Giggs ne radhet e “Djajve te kuq”. Moyes nuk eshte i gatshem t’i ofroje nje kontrate te re, gje te cilen synon ta bëje Marotta . Problem ne kete histori eshte kontrata qe Januzaj ka me United e cila skadon ne 2015. Juventus po studion situaten dhe po perpiqet te perfitoj.


busy
komente