HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku shenon per Luganon
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 26 Shtator 2013 21:01   pdfShtypEmail

armando sadikuArmando Sadiku nuk di te ndalet kur vjen puna tek goli. Sulmuesi shqiptar ka firmosur serish per skuadren e Luganos. Ekipi ku luan sulmuesi i kombetares nuk e ka shmangur dot humbjen ne fushen e Vaduzit. Armando Sadiku shenoi golin e vetem ne humbjen 2-1 qe Lugano mori ne ndeshjen e rradhes ne kampionat dhe pas ketij takimi renditet ne vendin e tete. Sadiku pret me padurim janarin per tu larguar nga kategoria e dyte ne Zvicer por nderkohe vazhdon te bej mjaft mire per skuadren e Luganos.


busy
komente