HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kanada 2015 / Shqiperia e femrave mundet nga Hollanda
nga AlbaniaSoccer   E premte, 27 Shtator 2013 06:48   pdfShtypEmail

kombetarja femraKombetarja shqiptare e femrave ne futboll u mund 0-4 nga perfaqesuesja holandeze, ndeshja e dyte ne eleminatoret e botërorit Kanada 2015 dhe e para zyrtarisht për to përballë tifozeve kuqezinj. Kjo humbje ishte e parashikueshme pasi perballe shqiptareve futbolliste ishin nje skuader qe ka nje tradite te madhe ne kete sport mashkullor qe luhet mjaft mire edhe nga femrat. Tulipanet shenuan 2 herë brenda 7 minutave te para me Gabriela Maria Melis. Sulmuesja e skuadres suedeze te Malmos shenoi golin e trete personal dhe të tretin per Holanden ne fillimin e pjeses se dyte. Ne minuten e fundit te ndeshjes Astrid vulosi fitoren e thelle te holandezeve. Ndeshjet e rradhes per Shqiperine jane ndaj Greqise dhe Portugalise ku mund te synohet ndonje rezultat pozitiv.


busy
komente