HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Edi Rama: Nuk do te kete stadium te ri ne kohe krize
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 09:38   pdfShtypEmail

stadiumi-qemal-stafa-kliko.al“Do ta nisim nga sporti per te gjithe. Te premtosh stadiume ne kohe krize ekonomike eshte sport i vjeter“. Keshtu i eshte pergjigjur kryeministri Edi Rama ne profilin e tij ne twiter, nje djaloshi qe e ka pyetur per te ardhmen e stadiumit te premtuar nga ish kryeministri Berisha. Duket se kryeministri i ri nuk ka ndermend te shpenzoje per te ndertuar nje stadium per te cilin Shqiperia ka nevoje me shume se kurre. Sipas gjasave do te na duhet te luajme edhe per disa vite ne Qemal Stafa, stadium i cili po shkon drejt rrenimit.


busy
komente