HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Tre skuadra zviceriane duan Armando Sadikun
nga AlbaniaSoccer   E diel, 06 Tetor 2013 19:32   pdfShtypEmail

armando sadikuArmando Sadiku eshte nje nga lojtaret e shume kerkuar ne Zvicer. Ne muajt e veres, sulmuesi i Kombetares Shqiptare nuk arriti te largohej nga Lugano per tu transferuar ne Itali tek Xhenova apo Livorno qe e donin. Tani, ai pergatit serish largimin por duket se transferimi i tij do te jete brenda Zvicres. Tre skuadra e duan. Saint Gallen, Yong Boys dhe Lozana jane ekipet qe i jane vene pas sulmuesit shqiptar. Por per te realizuar levizjen e tij tek njera nga keto skuadra duhet qe me pare te gjindet gjuha e perbashket me Luganon qe ka kartonin e tij dhe nuk do te lejoj te largohet pa paguar.
busy
komente