HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Ne Angli, bastet bejne Januzajn kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Tetor 2013 11:17   pdfShtypEmail

adnan-januzajAdnan Januzaj do te zgjedhe Shqiperine. Keshtu parashikojne bastexhinjte ne te gjithe boten. Talenti shqiptar do te vendose shume shpejt por deri sa ai ta bej kete, njerez te ndryshem do te vendosin bast per te. Ne Angli ku vihet bast edhe per motin, kompanite e ndryshme kane hapur baste se ku do te luaj 18-vjeçari dhe padyshim qe Shqiperia eshte e kuotuar me koefiçentin 1.36 dhe shihet si favorite per te marre djaloshin e arte. Kurre me pare, ne ndeshje te rralla Shqiperia mund te kete patur fatin te kuotohej me kete koeficent sikur dhe ne nje ndeshje me Andoren ne Tirane, ndersa pas kombetares tone sipas rradhes jane kuotuar Belgjika me 3.75, ndersa Turqia, Kroacia e Kosova me 11 dhe Anglia me 15.


busy
komente