HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi ben gati formacionin me nje sulmues
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Tetor 2013 14:26   pdfShtypEmail

KOMBTARJAShqiperia pergatitet per te luajtur ndeshjen e rradhes me Zvicren. Xhani De Biazi ka disa dite qe po teston formacionin por duket se vetem te enjten eshte bindur per menyren se si duhet te luajne kuqezinjte perballe helveteve. Tekniku Italian ka menduar nje skuader me shume lojtare ne mesfushe dhe nje sulmues te vetem. Kete strategji De Biazi e ka menduar per ti bere balle lojtareve cilesore qe Zvicra ke ne perberje. Ne mbrojtje pritet te luajne Lila, Mavraj, Cana dhe Agolli. Ne mesfushe do te luajne Roshi, Bulku, Basha, Rama dhe Kace I avancuar pas Salihit qe pritet te luaj ne sulm. Deri te merkuren De Biazi po mendonte te hidhte ne fushe edhe Bekim Balen perkrah Salihit por ka ndryshuar mendje. 

Formacioni mundshem  4-4-1-1

Berisha

Lila Mavaraj Cana Agolli

Rama Bulku Basha Rama

Kace

Salihi


busy
komente