HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kuqezinjte percajne Shqiperine dhe Kosoven
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Tetor 2013 13:54   pdfShtypEmail

Shqiperi-ZvicerKombetarja e Shqiperise dhe shqiptaret e Zvicres kane percare Shqiperine dhe Kosoven. Humbja ndaj helveteve dhe goli I Xherdan Shaqirit pas ndeshjes ka sjelle shume rremuje dhe polemika ne internet. Shqiptaret i quajne tradhtar dhe kosovaret i konsiderojne si heronjte e tyre. Kjo ka qene rrremuja dhe debate qe kane bere gjate mes tyre shqiptare te Shqiperise dhe Kosoves. Shaqiri u ofendua me korre ne stadium gje te cilen kosovaret e kane denuar. Percarja ka nisur. Por jo te gjithe shqiptaret mendojne njesoj pasi ka prej tyre qe krenohen me shqiptaret e Zvicres dhe shqiptaret e Kosoves qe luajne per kuqezinjte.


busy
komente