HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Armand Duka: Kontrata qendron, De Biasi larguar pa qëllim!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Tetor 2013 22:19   pdfShtypEmail

armando dukaPas largimit drejt Italise te trajnerit te kombetares se Shqiperise Xhani De Biasi, Presidenti i FSHF-se Armand Duka, menjehere ka hedhur poshte te gjitha zerat dhe thashethemet se trajneri Italian eshte larguar sepse nuk ka marreveshje midis paleve per kontraten e re.

"Nuk eshte e vertete qe trajneri Italian eshte larguar sepse nuk ka arritur nje marreveshje me Federaten per te rinovuar kontraten aktuale", u shpreh Ekskluzivisht per Albaniasoccer.com Presidenti i FSHF-se Armand Duka.

"De Biasi ka akoma kontrate dhe per disa arsye personale une nuk kisha kohen e mjaftueshme ne dispozicion dhe nuk isha ne gjendje qe te takohesha me trajnerin De Biasi per te perfunduar plotesisht bisedimet, per te vazhduar "Misteri" drejtimin e skuadres kombetare deri ne perfundim te eliminatoreve Euro 2016", theksoi Duka.

"Ne kemi nje oferte per De Biasin dhe brenda dy diteve do te dergojme nje kopje te kontrates paraprake ne adrese te tij dhe presim qe gjithcka te perfundoje pozitivisht ashtu sic e kishim planifikuar edhe pse ai eshte larguar drejt Italise", vazhdoi Duka prononcimin e tij per Albaniasoccer.com

Ndonese FSHF- ja ka qene ne nje situate te tille edhe perpara rinovimit me Hans Peter Briegel, kur te dyja palet kishin rene dakort paraprakisht dhe kur Brigel u prezantua me kontraten e re ai nuk ra dakort pasi ishin bere ndryshime ne ato qe ishin para aprovuar ne marreveshje, pritet qe e njejta situate te mos ndodhi me Italian i cili eshte optimist se do te neshkruaje me Shqiperine


busy
komente