HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Duka i ul rrogen Xhani De Biazit?!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Tetor 2013 21:06   pdfShtypEmail

De-Biazi-i-MerziturXhani De Biazi dhe Shqiperia e futbollit jane gjithmone e me larg. Traineri italian ka lene Tiranen per tu rikthyer ne shtepi dhe tani duket se do te marre nje tjeter oferte nga Armando Duka. 10 perqind me pak nga cfare ka marre edicionin qe u mbyll. Kjo eshte oferta qe FSHF po pergatit per italianin dhe pritet qe tja dergoj me faks ate ne shtepi per ta pare dhe per te vendosur me pas nese do te nenshkruaj apo do te largohet perfundimisht. 30 perqind me shume kishte kerkuar De Biazi, 10 perqind i ofroi Duka deri para ndeshjeve qe u humben me Islanden, Sllovenine dhe Zvicren. Barazimi ne Qipro ka prishur perfunimisht humorin e presidentit qe tani duket se nuk e shikon me si me pare De Biazin. Divorci duket gjithmone e me prane.


busy
komente