HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku shenon nje tjeter gol ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Tetor 2013 21:58   pdfShtypEmail

Armando-Sadiku.Tifozi.info Armando Sadiku nuk di te ndalet para portave kundershtare. Sulmuesi shqiptar i harruar nga Xhani De Biazi ka shenuar nje tjeter gol ne Zvicer. 22 vjeçari ka realizuar ne minuten e 65-te per te barazuar rezultatin ne 2:2, por vetem nje minute me vone Lugano eshte ndeshkuar serish per te mos shmangur dot humbjen perballe Winterthurit. Ky ishte goli i dyte per Sadikun ne kete fillim sezoni per Luganon skuader te cilen pritet ta lere ne muajin janar.


busy
komente