HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Shenon Gjasula, asis i Vajushit per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Tetor 2013 20:31   pdfShtypEmail

armando-vajushi-dhe-gjasulaArmando Vajushi dhe Jurgen Gjasula jane dy lojtaret shqiptare qe luajne ne Bullgari per Liteksin. Te dy kane qene protagonist ne fitoren qe kjo skuader ka marre ndaj Ludogorets ne sfiden qe ka vlejtur shume ne luften per titull. Jurgen Gjasula ka shenuar nje nga kater golat e shenuar nga Liteks ndersa Vajushi ka qene protagonist ne nje rast tjeter duke dhuruar nje asis per Manolov. Gjasula ka shenuar golin e trete me 11-metersh dhe ka marre vleresime maksimale per lojen e zhvilluar ne mesfushe. Liteksi me kete fitore ka marre kryesimin e tabeles ne Bullgari se bashke me Ludogorets, skuadren qe e rivalizon ne luften per titull. Te dy shqiptaret po bejne jashtezakonisht mire me Liteksin skuader qe po e ndihmojne te kete nje ecuri fantastike.


busy
komente